125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ, resim 1
 • 125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ, resim 2
 • 125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ, resim 3
 • 125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ, resim 4
 • 125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ, resim 5
 • 125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ, resim 6
 • 125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ, resim 7

125 KVA DİZEL OTOMATİK JENERATÖR SETİ

Güçlü, sağlam ve yüksek performanslı PRD serisi, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılır.Pensa jeneratör setleri en zor şartlarda gücünüze güç katmaya devam eder
stokta var
24.990 TL
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Fuat TURANOĞLU
 • Telefon numarası: +90 (216) 312-69-99
 • +90 (553) 008-64-04
 • MSN: fuat@pensajenerator.com
 • Skype: pensajenerator@outlook.com
 • Adres: Esenkent Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. No:20/A, Ümraniye, İstanbul, 34776, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

![AYNI GÜN İÇİNDE SERVİS GARANTİ GÜVENCESİ İLE YANINIZDA]

https://i.hizliresim.com/gWNl9R.png<br/>

Jeneratörlerin çalışma olayı annedildiği kadar karmaşık değildir. Bir manyetik alan ve bu manyetik alanlar arasında hareket eden bobin telleri basit bir jeneratör yapmaya yeterli elemanlardır.Önemli olan üretilen basit olarak yanda gösterildiği gibi kurulan devre elektrik enerjisi üretmeyi sağlayabilir. Aslında bu bir elektrik enerjisinin miktarını ayarlamaktır. şüphesiz jeneratörler elektrik motorlarından farkı olarak verimi arttıracak ek özelliklerle donatılırlar. Manyetik alanın büyüklüğü, bobin tellerinin sarım sayısı, mantetik alan ve teller arasındaki acının dik olması ve eksenin dönme hızı akımın büyüklüğünü etkiler.

Sistemde dönme hareketi dönme hızına bağlı olarak akım yönünün sürekli değişmesine sebep olur. Bu alternatif akımı oluşturur. Evlerde kullandığımız elektrik akımı saniyede 50 defa yön değiştirmektedir. Bu sebeple frekans olarak 50 Hertz değeri çogu elektrikli cihaz etiketinde yazmaktadır.

Dönme hareketi çeşitli etkenler tarafından sağlanarak elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirilmektedir. Gerçekten de günümüzde elektrik enerjisi üretmenin en etkili yöntemi bu sistemlerdir. Fotovoltaik sistemler(güneş pilleri), yakıt pili hücreleri ve aküler haricinde çoğu elektrik gücü üretimi bu yönteme dayanmaktadır. Nükleer santrallerde bile nükleer enerjiyle kaynatılan suyun buharının itme gücünden yararlanılarak türbinler dönmekte, bu dönme hareketi de bir jeneratöre ulaştırılmaktadır.
Jeneratörler bu özelliklerinden dolayı şehir şebekerini besleyecek elektrik enerjisini üretebilecekleri gibi, lokal amaçlı kullanımları da mümkündür.

Elektriğin sıkça kesildiği yerlerede
Elektrik enerjisi bulunmayan şantiye vb. alanarda
Güç kesintisinin yaşanmaması gereken hastane, banka gibi kurumlarda
Baz istasyonu, Tv vericisi gibi yapılarda
Şehir şebekesini kullanamayan inşaat alanlarında jeneratörler kullanılabilmektedir.
Bir binada jeneratör kullanılmak isteniyorsa yangın tedbirleri olarak şunlara dikkat etmek gerekir

Jeneratörün kurulacağı odanın duvarları, tabanı ve tavanı en az 90 dakika süreyle yangına dayanabilecek şekilde yapılacaktır.
Jeneratörün içinde bulunacağı odanın bina içinde konuşlandırılması, bir yangın durumunda çıkan dumanların ve sıcaklığın binadaki kaçış yollarına sirayet etmeyeceği ve serbest hareketi engellemeyeceği şekilde yapılacaktır.
Jeneratörün yakıt deposunun bulunacağı yer için gerekli tedbirler alınacaktır.
Binalarda kullanılan jeneratörlere dönme hareketi genellikle benzin, mazot gibi fosil yakıtlarla çalışan motorlar yardımıyla kazandırılır. Bu yakıtlardan mazot maliyeti ucuz olduğu için günümüzde üretilen ev tipi jeneratörlerin çoğu mazotlu ya da dizel olarak tabir edilen cinstendir.
Dizel motorun çalışması rotoru harekete geçirmekte, bu hareket rotora iletilmekte, rotor bulunduğu manyetik alan içerisinde hareket ederek elektrik enerjisi oluşmaktadır.

Ürün/Hizmet Spesifikasyonları
Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 24.990 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Dizel jeneratörler
Oluşturma tarihi: 21.06.2017 04:08
Düzenleme tarihi: 16.02.2018 23:26